WOŚP 27 Finał

WOŚP 27 Finał


We współczesnym świecie coraz częściej słyszy się o e-sporcie, czym on właściwie jest i na czym polega?

Sport elektroniczny jest to rywalizacja zawodników, która odbywa się w grach komputerowych. Mogą oni mierzyć się zarówno w formie rekreacyjnej jak i w turniejach. Ponieważ wspomniana wyżej dyscyplina sportu staje się coraz bardziej popularna w 2011 roku powstał portal o nazwie twich. Na nim gracze mogą prowadzić live streamy na których pokazują swoje umiejętności i techniki gry. Rynek e-sportu prężnie się rozwija. W 2016 roku liczba fanów e-sportu na świecie wynosiła 256 mln, z czego w Polsce ok 541 tys.

Najwiecej polskich widzów znajduje się w przedziale wiekowym 18-24, a 80% z nich to mężczyźni. Dzięki temu że liczba odbiorców stale rośnie przybywa sponsorów przez co pule nagród w turniejach się zwiększają. Jednym z większych wydarzeń e-sportowych jest Intel Extreme Masters (IEM), czyli seria międzynarodowych turniejów e-sportowych, które odbywają się na całym świecie od 2006 roku, od 2013 roku jest także w katowickim Spodku.

Pierwszy turniej organizowany przez nasze stowarzyszenie odbył się 13.01.2019 roku w Sosnowieckim DorJan-ie. Był to charytatywny turniej League of Legends, uczestnicy naszego przedsięwzięcia grali dla WOŚP-u.

Zapraszamy do oglądania lub brania udziału w naszych kolejnych turniejach i eventach, abyście i wy poczuli emocje, które wzbudza e-sport.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *